NaStyku.pl

Centrum Radioterapii Amethyst - Zgorzelec

Brak zdjecia
  • Nazwa: Centrum Radioterapii Amethyst
  • Miejscowość: Zgorzelec, dolnośląskie
  • Adres: Lubańska 11–12
  • Telefon: (+48) 75 612 03 67
  • WWW: strona www

Centra Radioterapii Amethyst to nowoczesne, wyposażone w światowej klasy sprzęt placówki medyczne. Funkcjonują w ścisłej współpracy z miejscowymi szpitalami specjalistycznymi. Chorzy mogą tutaj w jednym miejscu przejść wszystkie etapy diagnostyki i terapii onkologicznej, od chirurgii onkologicznej, chemioterapii po radioterapię. Pacjenci mogą zgłaszać się na konsultacje również bez skierowania. Świadczenia medyczne w Centrum Radioterapii Amethyst są bezpłatne, realizowane na podstawie kontraktu z NFZ.

W Centrum Radioterapii Amethyst najważniejszy jest pacjent. Dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu i ścisłej współpracy (z zespołem Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie czy WS-SPZOZ w Zgorzelcu) w jednym ośrodku medycznym otrzymuje kompleksowe leczenie onkologiczne. W ten sposób zachowuje ciągłość kontaktu z lekarzem prowadzącym, nie jest anonimowy dla personelu, czuje się bezpieczniej i bardziej komfortowo. Ma też możliwość spotkania i rozmowy z psychoonkologiem pracującym w ośrodku – zarówno sam chory, jak i jego rodzina. Także budynki zostały maksymalnie dostosowane do jego potrzeb, również w kontekście osób niepełnosprawnych. Recepcja działa tak, aby pacjent uzyskał od razu wszystkie niezbędne informacje. Dostęp do godnej opieki zdrowotnej gwarantuje karta praw pacjenta (wyciąg z karty praw pacjenta).

Międzynarodowe standardy i procedury medyczne są wyznacznikiem funkcjonowania wszystkich ośrodków sieci Amethyst Radiotherapy. Koncepcja sieci zakłada harmonijne połączenie kompetencji lekarzy, fizyków medycznych i techników elektroradiologii z najnowocześniejszym sprzętem i technologiami medycznymi.

Misją sieci Amethyst jest wdrażanie najnowszych osiągnięć nauki przy zastosowaniu najwyższych standardów jakości (certyfikat ISO 9001:2015).

Radiology Therapeutic Center Poland Sp. z o. o. jest spółką celową powołaną do prowadzenia ośrodków sieci Amethyst w Polsce. Jej właścicielem jest holding medyczny Amethyst Radiotherapy Ltd, który realizuje przedsięwzięcia w Polsce, Rumuni i Francji, Austrii i Włoszech.

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie: