NaStyku.pl

ŁOŚ -Lodowisko i Rolkowisko w Zgorzelcu - Zgorzelec

ŁOŚ - Lodowisko - Rolkowisko
 • Nazwa: ŁOŚ -Lodowisko i Rolkowisko w Zgorzelcu
 • Miejscowość: Zgorzelec, dolnośląskie
 • Adres: Jeleniogórska 44
 • Telefon: 798 506 520
 • E-mail: los.lagow@gmail.com
 • WWW: strona www
 • Facebook: profil na FB
ŁOŚ - Łagowski Obiekt Sportowy jest wielofunkcyjnym obiektem sportowym. Płyta pod lodowisko (w miesiącach zimowych) i rolkowisko (w miesiącach letnich) o wymiarach 20x40m stanowi doskonałe miejsce na organizowanie szerokiej gamy imprez sportowo-rekreacyjnych. Konstrukcja hali umożliwia funkcjonowanie obiektu bez względu na pogodę. Na miejscu dostępna jest wypożyczalnia sprzętu i ostrzarnia łyżew. Łyżwy dostępne są w rozmiarach 29-48, na tafli jednocześnie może jeździć maksymalnie 130 osób! W czasie dni wolnych od zajęć szkolnych (przerwy świąteczne, długie weekendy, itp.) organizacja czasu pracy lodowiska może ulec zmianie. Oferujemy atrakcyjne miejsca na umieszczenie reklam w naszym obiekcie. Lodowisko oraz rolkowisko jest własnością Gminy Zgorzelec, zarządzaną przez Centrum Rekreacyjno Turystyczne w Radomierzycach.
 
Miło nam poinformować, że z dniem 1 lutego na lodowisku Łoś w Łagowie rozpoczęliśmy współpracę z Firmą Multisport w ramach, której honorowane są
5 rodzaji kart MULTISPORT:
KARTA MULTISPORT PLUS KARTA MULTISPORT CLASSIC KARTA MULTISPORT ACTIVE KARTA MULTISPORT KIDS
KARTA MULTISPORT SENIOR
Wszystkich posiadaczy kart zapraszamy do aktywnego wypoczynku.
*z kartą multisport i dokumentem tożsamości możesz skorzystać z lodowiska-jedna jednostka czasowa (75minut)
 
Honorujemy również Kartę Dużej Rodziny
Na posiadaczy „Karty Dużej Rodziny” na lodowisku ŁOŚ będą czekać atrakcyjne rabaty.
Karta Dużej Rodziny jako karta imienna, uprawnia do zniżek na produkty i usługi oferowane na lodowisku wyłącznie jej posiadacza.
Aktywacji zniżek można będzie dokonać poprzez okazanie dokumentu „Karty Dużej Rodziny” oraz dowodu tożsamości przy zakupie ww. świadczeń bezpośrednio w kasie lodowiska.
 
Szanowni klienci, w celu usprawnienia i umilenia Państwu korzystania z naszego obiektu wprowadziliśmy możliwość płacenia kartą kredytową i płatniczą, aby klient mógł dokonać transakcji bezgotówkowo. Dzięki temu, korzystanie z lodowiska stało się łatwiejsze. Jest to bezpieczny i coraz bardziej powszechny sposób zapłaty naszym obiekcie.
 
Jazda na łyżwach, oprócz dobrej zabawy, daje wiele zdrowotnych korzyści. Uprawianie łyżwiarstwa poprawia elastyczność stawów, wzmacnia mięśnie nóg, a także pobudza do bardziej efektywnej pracy układ sercowo-naczyniowy.
Godzina jazdy na łyżwach pozwala spalić od 300 do 800 kalorii, w zależności od intensywności treningu. Odkryte bądź kryte lodowiska miejskie wyposażone są w wypożyczalnie łyżew, dlatego do wykonywania sportu zimowego nie trzeba się specjalnie przygotowywać.

Jazda na łyżwach – zalety

Regularna jazda na łyżwach, jak i uprawianie innych sportów, powoduje wydzielanie się endorfin, czyli hormonów szczęścia. Dzięki temu po wysiłku fizycznym poprawia się sprawność umysłu i zdolność koncentracji. Po treningu człowiek jest pozytywnie nastawiony do świata, ma lepszy nastrój i zwiększa się jego odporność na stres.
Jazda na łyżwach a kształtowanie sylwetki
Trening na łyżwach wzmacnia mięśnie, zwłaszcza nóg, ud oraz pośladków. W czasie jazdy angażowane są również górne części ciała, czyli brzuch, ramiona i plecy, w szczególności ich dolna partia. Jazda na łyżwach poprawia koordynację, gdyż w trakcie aktywności ćwiczy się balans ciałem i jego równowagę. Uprawianie łyżwiarstwa uelastycznia stawy, przede wszystkim na stopie i w kolanie.
Wytrzymałość na wysiłek fizyczny
Regularna jazda na łyżwach zwiększa wytrzymałość ciała na wysiłek fizyczny. Z każdym kolejnym treningiem można jeździć dłużej i pokonywać dłuższe dystanse, odczuwając mniejsze zmęczenie niż wcześniej.
Układ oddechowy i sercowo-naczyniowy
Łyżwiarstwo pozytywnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy i oddechowy. Regularne treningi zmniejszają zatem ryzyko zawału czy choroby niedokrwiennej serca oraz redukują poziom złego cholesterolu. Jazda na łyżwach, zwłaszcza po zewnętrznych lodowiskach, rewelacyjnie dotlenia organizm, przez co mózg pracuje sprawniej i poprawia się koncentracja.
Dla kogo jazda na łyżwach?
Jazda na łyżwach powoduje lekki nacisk na stawy, przez co nie jest to aktywność dla każdego. Łyżwiarstwo to także sport w którym łatwo o kontuzję, dlatego z lodowiska powinny zrezygnować osoby:
 • w ciąży,
 • z osteoporozą,
 • po świeżo przebytych urazach,
 • z problemami z kręgosłupach,
 • ze schorzeniami narządu ruchu.

GODZINY OTWARCIA:
PONIEDZIAŁEK 09:00-21:00
WTOREK 09:00-19:30
ŚRODA 09:00-21:00
CZWARTEK 09:00-21:00
PIĄTEK 09:00-19:00 
SOBOTA 09:00-21:00
NIEDZIELA 09:00-21:00

PRZERWY TECHNICZNE:
PONIEDZIAŁEK,WTOREK - 13:45-14:30 , 17:30-18:00
ŚRODA,CZWARTEK - 14:45-15:30 , 17:30-18:00
SOBOTA,NIEDZIELA 11:00-11:15 , 13:45-14:30 , 17:30-18:00

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie: