NaStyku.pl

Przychodnia Weterynaryjna lek. wet. Mieczysław Dyś - Zgorzelec

Przychodnia Weterynaryjna lek. wet. Mieczysław Dyś
  • Nazwa: Przychodnia Weterynaryjna lek. wet. Mieczysław Dyś
  • Miejscowość: Zgorzelec, dolnośląskie
  • Adres: Tuwima 1c (obok McDonalds'a)
  • Telefon: 502 136 189 lub 503 097 501
  • E-mail: mdys@poczta.onet.pl
  • WWW: strona www
  • Facebook: profil na FB

Przychodnia weterynaryjna została otwarta w 2011 roku, wychodząc naprzeciw potrzebom właścicieli zwierząt, aby w jednym miejscu móc dokonać wszystkich niezbędnych badań.

Mieścimy się w Zgorzelcu, przy ulicy Tuwima 1c (w pobliżu skrzyżowania z ul. Traugutta oraz restauracji McDonald's).

Przychodnia czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 15.00 - 18.00, oraz w sobotę, w godzinach 10.00 - 13.00.

W tym czasie przyjmujemy pacjentów zarejestrowanych oraz nie umówionych.

Polecamy państwu telefoniczną rejestrację, istnieje również możliwość umówienia wizyt do południa na konkretną godzinę.

W soboty przyjmujemy od 10.00 do 13.00

Przychodnia prowadzona jest przez lekarza wet. Mieczysława Dysia. Oprócz tego w przychodni pracuje  lek.wet. Sylwia Paszkiewicz.                                                                   

Lekarz weterynarii specjalista chirurg zwierząt Mieczysław Dyś ukończył studia weterynaryjne we Wrocławiu. Następnie ukończył podyplomowe 2 letnie studia specjalistyczne w dziedzinie chirurgii i radiologii zwierząt. Oprócz tego ukończył wiele szkoleń zawodowych między innymi brał udział w cyklu szkoleń European School for Advanced Veterynaries Studies z dziedziny dermatologia zwierząt.

SPECJALIZACJA Z CHIRURGII

Dzięki uzyskaniu tytułu specjalisty z dziedziny chirurgia zwierząt, lekarz weterynarii Mieczysław Dyś wraz z zespołem zapewnia Państwu przeprowadzenie zabiegów weterynaryjnych w warunkach dużej dbałości o antyseptykę (narzędzia sterylizujemy w autoklawie) , używamy jednorazowych sterylnych pól operacyjnych , pacjenci są intubowani oraz monitorowani w czasie operacji. Stosujemy narkozę infuzyjną oraz znieczulenia nadoponowe.

Wykonujemy większość zabiegów miękkich i kostnych w tym:

  • zespolenia złamanych kości np. gwoździowanie  , u dużych psów stosujemy technikę "zespol"
  • operacje odtworzenia zerwanego więzadła krzyżowego u psów ( stosujemy technikę tzw. szwu bocznego oraz Tightrope polecaną dla psów ras dużych.
  • coraz częstszym zabiegiem przeprowadzanym w naszej przychodni jest operacyjna stabilizacja zwichnięcia rzepki . Schorzenie to dotyczy szczególnie ras miniaturowych . Jeżeli zauważymy że nasz piesek dziwnie ustawia tylne łapki może to być pierwszym objawem tego schorzenia.

W przypadku ras brachocefalicznych ( o skróconym pysku np. Mopsy, Buldogi francuski) częstym zabiegiem chirurgicznym który przeprowadzamy jest poszerzenie nozdrzy oraz skrócenie podniebienia. Zdarza się również u tych ras znacznie częściej wypadnięcie gruczołu trzeciej powieki , który z powodzeniem opracowujemy chirurgicznie.

Do trudniejszych zabiegów z zakresu tkanek miękkich które z powodzeniem wykonujemy w naszej przychodni należy zaliczyć wyszycie cewki moczowej u kocura ( w przypadku zatkania cewki moczowej jest to zabieg ratujący życie oraz operacja przepukliny około odbytowej .

Wykonujemy również resekcje jelit , usuwanie guzów nowotworowych oraz prowadzimy leczenie przeciw nowotworowe.

DLACZEGO MY?

Przychodnia znajduje się w centrum Zgorzelca - w pobliżu posiadamy parking dla klientów. Dysponujemy wykwalifikowaną i doświadczoną kadrą. Posiadamy wysokospecjalistyczne urządzenia do diagnostyki oraz leczenia. Wykonujemy skomplikowane zabiegi chirurgiczne, badania RTG (w technologii cyfrowej), USG i EKG. Świadczymy usługi pielęgnacji zwierząt. Prowadzimy sklep zoologiczny.

NASZA KADRA

Przychodnia prowadzona jest przez lekarza weterynarii, specjalistę chirurga, radiologa - Mieczysława Dysia, który posiada specjalizację z chirurgii zwierząt i radiologii zwierząt . W przychodni również pracuje lek.wet. Sylwia Paszkiewicz.

WYPOSAŻENIE PLACÓWKI

Gabinet posiada nowoczesny sprzęt diagnostyczny i zabiegowy, m.in.: videootoskop, mikroskop, rentgen cyfrowy, skaler, aparat USG, bronchoskop ,aparat do badania surowicy krwi

SKLEP ZOOLOGICZNY

Sklepik w przychodni jest czynny od 10.00 do 18.00 w dni powszednie, w soboty od 10.00 do 14.00. Można w nim nabyć m.in.: karmy lecznicze, leki odrobaczające i środki przeciw pchłom i kleszczom, witaminy.

 

Aktualna ocena: 0,0/5
Oceń zdjęcie: